top of page

סדנאות וקבוצות לילדים בשיטת "סולי"

ב״סולי״  מגוון סדנאות וקבוצות לילדים המיועדות לשיפור האינטליגנציה הרגשית באמצעות כלים להעצמה אישית,שיפור המיומנויות החברתיות, חיזוק המודעות והתקשורת הרגשית. הסדנאות מציידות את הילדים ב"ארגז כלים" להתמודדות עם אתגרי החיים.

קבוצת לשיפור הדימוי העצמי והמיומנויות החברתיות

התכנית מיועדת לילדים בגילאי 5- 10 בחלוקה גילאית כוללת מפגשים עשירים בתוכן ובפעילויות חווייתיות מכל תחומי החיים (בע"ח, גינון, מטבח, נגרות, משחק, וכו') המאפשרות לילדים התנסויות חדשות והזדמנויות להעצמה אישית.

כל מפגש קבוצתי עוסק בנושא רגשי/חברתי מרכזי עליו מתאמנים הילדים במסגרת הפעילות . 

הצגת הנושאים נעשית באמצעות –"חבורת מטעיני הסוללות"  חבריו של סולי  אשר מייצגים, כל אחד מהם תכונה אחרת התורמת ליחסים בינאישיים חיוביים – לדוגמה: "שיתופי" שמלמד אותנו לשתף, "אחריותא" שמלמדת אותנו לקחת אחריות, "גמישוני" שמלמד על גמישות מחשבתית ועוד...

לאילו ילדים מתאימה הקבוצה?

- ילדים שהוריהם רוצים לתת להם מתנה לחיים- העצמה אישית וערכים חברתיים.

-ילדים הזקוקים להעצמה רגשית -ילדים מופנמים שנרצה  לחזק את דימויים  העצמי, ילדים שחוששים להתנסות בדברים חדשים, או מתקשים ביצירת קשרים חברתיים.

-ילדים שנרצה לשפר את מיומנויותיהם ולספק להם כלים להתנהלות חברתית נכונה.

כל מפגש כולל:

  • התכנסות שבמהלכה ניתנת הזדמנות לכל ילד לשתף מחוויות השבוע שעבר עליו

  • שיח בנושא חברתי המייחד את המפגש ןפעילות חווייתית בנושא

  • זמן חופשי למשחק משותף.

ההורים, מקבלים דווח שבועי בקבוצת ווסטאפ המסייע להם להטמיע את כישורי החיים בבית ולייצר שפה משפחתית חדשה בהתאם לתכני הקבוצה.

התכנית מומלצת במיוחד כהכנה רגשית וחברתית לקראת כיתה א'

הקבוצה מתקיימת באורנית- רח' הסייפן 9 בהנחיית סיגל אלבז 

1.png
2.png

מוזמנים לצפות בסרטון המפרט את תכנית הקבוצה

קבוצת "מונוסולי" (גילאי 9-12)

התוכנית מיועדת לילדים בגילאי 12-9 מבוססת על משחק לוח ,"מונוסולי"- (המונופול של סולי) המשמש ככלי ההנחיה המרכזי.

המשחק מאפשר לילדים  ללמוד כיצד להתבונן ולהעריך התנהגויות חברתיות (של עצמם ושל אחרים) ,וכיצד להגיב באופן יעיל. המשחק נוגע במס' תכנים מרכזיים – רגשות, התמודדות עם קונפליקטים ופתרון בעיות, התמודדות עם כעסים ותסכול.

 המשחק, המורכב מלוח ומקלפי משימות ושאלות המשתנים ממפגש למפגש בהתאם לתכנים, מאפשר לילדים לזהות בעיות בינאישיות ,לבחור תגובה הולמת מתוך מגוון אפשרויות ולנתח קונפליקטים חברתיים. בנוסף המשחק מאפשר למשתתפים לזהות את הכישורים והחזקות של כל אחד מהם כפי שנתפסים בעיני האחרים, מעודד פרגון בין המשתתפים, גילוי אמפתיה ומאפשר אימון במיומנויות חברתיות.

קבוצת "המאמנים של סולי"  (גילאי 4-5)

תכנית ייחודית לילדי הגן (גילאי 5-4 )לחיזוק תיפקודים ומיומנויות חיים.

 בעקבות ההצלחה הגדולה של "סולי" בהקניית מיומנויות חברתיות והעצמה אישית לילדי הגנים ובתי בספר, ולאור בקשות של הורים לילדים צעירים, החלטנו להרחיב את הפעילות ולהשתמש בפורמט דומה על מנת לסייע לילדים ללמוד ולהתאמן במיומנויות חיים. 

בקבוצה הילדים לומדים בעזרת חבורת המאמנים של סולי, מיומנויות חיים בסיסיות כמו: התארגנות עצמאית, חיזוק יכולות מוטוריות גסות ועדינות, , חיזוק יכולת השתלבות ועבודה בקבוצה והתנסות במגוון משימות מחיי היומיום .

כל מפגש כולל:    

   -  סבב  שמאפשר לכל ילד לשתף בחוויות מהשבוע החולף.

   -  פעילות משימתית

   -  משחק חופשי 

   - 10 דק' אחרונות – שיתוף הורים 

למי זה מתאים?

 כאשר ילד סובל מקושי במיומנות מסויימת (פעולה פיזית או חברתית), נפגעת תחושת המסוגלות שלו, נפגע הדימוי העצמי שלו ובשפה של "סולי", הסוללה שלו מתרוקנת! 

הקבוצה מתאימה לילדים שנרצה לחזק מבחינה תפקודית, רגשית ו/ או חברתית.

יחד עם זאת הקבוצה מיועדת גם לילדים שאינם מתמודדים עם קושי ספציפי שהוריהם רוצים לחזק את יכולותיהם האישיות. 

סדנת הכרות עם "סולי"- להורים וילדים

הסדנה מפגישה את הילדים וההורים עם דמותה הכובשת של "סולי" הסוללה המסייעת לילדים להבין את העולם הרגשי האישי והחברתי באופן מוחשי וברור ומאפשרת להם לאמץ שפה רגשית חדשה לתקשורת במשפחה.

הסדנה אורכת כשעה וחצי במהלכה נחשפים המשתתפים לרעיון,  מתוודעים לסוללה האישית שלהם, מתנסים בהטענת סוללות והופכים להיות "מטעיני סוללות”.

הפעילות מכניסה הרבה אנרגיות חיוביות למשפחות ולמסגרות החינוך, תורמת לשיפור האקלים החברתי ונותנת להורים ולילדים שפה חדשה וכלים מעשיים מידיים בכל הקשור ליחסים הבינאישיים

הסדנה מתאימה לגני ילדים, בתי ספר יסודיים ומתנ"סים.

לכל שאלה או התייעצות מוזמנים לפנות:

סיגל אלבז- יוצרת ומפתחת התכנית

טל׳ - 054-7873845

bottom of page