top of page

אודות 

יוצרת ומפתחת התוכנית - סיגל אלבז 

נעים להכיר!

אני סיגל אלבז , נשואה ואמא לשלושה. עובדת סוציאלית בעלת תואר שני במסלול לטיפול בילדים ונוער מטעם אוניברסיטת תל-אביב, ובוגרת התוכנית לטיפול בילדים ונוער מטעם אוניברסיטת בר אילן. עוסקת בתחום הטיפול כ-25 שנים.
 

הצד היצירתי תמיד היה דומיננטי באישיותי  ומקבל ביטוי גם בעבודתי הטיפולית ומוביל אותי לפיתוח ויצירה מתמידים של טכניקות טיפוליות-חינוכיות ופיתוח מתודות התערבות יצירתיות.


מזה למעלה מ- 10 שנים אני בעלת קליניקה פרטית  לטיפול בילדים, מתבגרים והורים ומלווה משפחות במצבי משבר (בהיותי פקידת סעד לסדרי דין בעברי, אני מתמחה בטיפול בלווי משפחות בתהליכי גירושין).

 

תכנית "סולי" נולדה מתוך העבודה הקלינית עם ילדים והורים ומתוך הצורך הגדול באמצעי ביטוי והמחשה לעולם הרגשי והחברתי שעלול להיות מורכב ומבלבל לא פעם.

 

מעבר לעיסוק הטיפולי מול ילדים והורים, אני עוסקת גם בהדרכת אנשי טיפול וחינוך,

מעבירה סדנאות ופעילויות בארגונים, בתי ספר וגני ילדים, מנחת קבוצות ילדים וקבוצות הורים, יוצרת משחקים טיפוליים וכאמור מפתחת תוכניות.

 

אני מאמינה גדולה בחשיבותו של הדימוי העצמי כבסיס לתחושת הרווחה (האושר) וההצלחה של כל אדם. אולם הדימוי העצמי לבדו, אין בו די מאחר ואנו חיים בתוך סביבה חברתית הדורשת מאתנו מיומנויות של ניהול מערכות יחסים בינאישיות ומיומנויות תקשורת גבוהות.

אני מאמינה שככל שנקנה לילדינו בגיל צעיר יותר את המיומנויות והכלים הדרושים להם לצורך חיזוק הדימוי העצמי והכישורים החברתיים, כך יוכלו להתנהל באופן מיטבי ולמצות את הפוטנציאל האדיר הגלום בכל אחד מהם.

וזו בדיוק הסיבה שבגללה נרצה להכיר להם את "סולי" !

סיגל אלבז וסולי הסוללה

בואו להכיר מקרוב את "סולי" התוכנית שכבשה כבר לבבות רבים בזכות קסמה הייחודי ! 

סולי היא תוכנית המסייעת לילדים, הורים ומחנכים לשפר את איכות חייהם האישית ואת האקלים החברתי של כולנו באמצעות כלים לפיתוח האינטלגנציה הרגשית והחברתית.
 

הרעיון העומד בבסיסה של תוכנית "סולי"  קל ופשוט להבנה:

לכל אחד מאיתנו יש סוללה בלתי נראית...

הסוללה הזו מכילה את כל האנרגיות החיוביות שלנו, כל הדברים הטובים שאנחנו מרגישים וחושבים על עצמנו.

 

כשהסוללה שלך טעונה ומלאה, אתה מרגיש נהדר וטוב לך בלב.

כשהסוללה שלך מרוקנת וחלשה, אתה מרגיש רע, אתה עצוב ואין לך אנרגיות.

 

כל מי שפוגש אותך, יכול להטעין את הסוללה שלך או לרוקן אותה וגם אתה יכול להשפיע על סוללות של אחרים.

מטאפורת הסוללה העומדת בבסיסה של התוכנית, הופכת את העולם הרגשי הפנימי של כל אחד מאיתנו, למוחשי וחושפת אותנו לשפה חדשה  המסייעת בביטוי רגשות, בהבנת סיטואציות חברתיות ומספקת כלים להתמודדות עם מצבי קונפליקט ומניעת אלימות בקרב ילדים ובני נוער.

 

 

סולי הסוללה

ייחודה של התוכנית הוא בפשטותה - היא קלה להבנה גם בקרב ילדים צעירים מאד וקלה ליישום.

לא מדובר בעוד תוכנית חינוכית מעייפת ומסורבלת, אלא בתוכנית המשמשת "מטען אנרגטי" לכל סביבה שבה היא מיושמת.

"סולי " היא תוכנית מגוונת, צבעונית ויצירתית הכוללת מגוון רחב של פעילויות, אביזרי המחשה, תזכורות וכלים לאימון המאפשרים לכל אחד להרגיש טוב יותר עם עצמו ולשפר את היחסים שלו עם סביבתו.

 

התוכנית מבוססת על פעילויות חווייתיות מתוך אמונה ששינוי אמיתי יכול להיות מושג רק על ידי עשייה והתנסות ויוצרת "סביבת עבודה חברתית"  המציעה מצד אחד תכנים ופעילויות ייחודיים ומצד שני, מאפשרת ליישם באמצעותה תוכניות חינוכיות אחרות הזוכות להעצמה והדגשה.

כל מושג חברתי או ערך חינוכי הופך להיות מוחשי יותר כאשר הוא מתואר בשפה של "סולי".

"

סולי" מתאימה ליישום בכל מסגרת - במשפחה, בביה"ס, בגן ,במקום העבודה ובקהילה.

מסגרות ומשפחות שאימצו את "סולי ", מביעות התלהבות רבה, ומדווחות על שיפור באוירה ובתקשורת הרגשית.

 

החזון של  "סולי": יצירת סביבה חברתית חיובית המבוססת על כבוד, התחשבות ומודעות לרגשות ולצרכים של האחר, הפחתת אלימות ומניעתה באמצעות הגברת המודעות העצמית ,העצמה אישית ומתן כלים יעילים להתמודדות עם קונפליקטים חברתיים.

 

רוצים גם אתם להיות חלק מקהילת "מטעיני הסוללות"? התחילו משיטוט באתר, התנסו בפעילויות המוצעות והזמינו גם את ילדיכם . 

אהבתם? ברור שכן!

עכשיו אתם מוזמנים ליצור קשר כדי לקבל מידע על מגוון הסדנאות והאפשרויות ליישום התוכנית בבית, בבית הספר, בגן, במקום העבודה שלכם או בקהילה שבה אתם מתגוררים.

וכמובן אל תשכחו לשתף אותנו בחוויות שלכם בדף הפייסבוק של "סולי הסוללה" זיכרו, עוצמתה של "סולי" באה לידי ביטוי ככל שיותר אנשים לוקחים בה חלק ומחוייבים לה. כי להיות מטעין סוללות זו דרך חיים!

 

bottom of page