top of page
אינטיליגנציה ריגשית

מהי אינטליגנציה רגשית ?

רועי ועידו הם שני אחים שאמם הבטיחה להם לנסוע אחה"צ לקנות נעלי ספורט חדשות אולם נאלצת לבטל את התכנית ברגע האחרון בגלל תקלה ברכב.

שני הילדים מאוכזבים, האימא בלחץ מנסה להשיג גרר.

בתגובה ,רועי כועס על אמו, צועק עליה שהיא אף פעם לא עומדת בהבטחות שלה, נכנס לחדרו וטורק את הדלת. עידו, ניגש אל האם, שואל אותה מתי היא חושבת שיתקנו את הרכב ומתי נראה לה שיוכלו לנסוע בכל זאת לקנות את הנעליים, האם אומרת שהיא מקווה שכבר למחרת יוכלו לנסוע ועידו פונה לשחק במחשב.

התוצאות: שני הילדים חוו את אותה רמה של אכזבה, אולם בחרו להגיב לסיטואציה באופן שונה. רועי יצא מהסיטואציה חבול רגשית כשהוא מוסיף על מצוקתה הרגשית של אמו וגורם לה לכעוס עליו. בעוד שעידו, מבין את מצוקתה של אמו, מגלה כלפיה רגישות, מסוגל לגלות גמישות וחווה את הסיטואציה באופן פחות סוער ובסופו של דבר זוכה לאהדת האם על ההתחשבות שגילה.

 

סיטואציות מעין אלה, פוגשות כל ילד על בסיס יומיומי וההתנהלות שלהם בתוכן, מושפעת מרמת האינטליגנציה הרגשית שלהם.

 

האינטליגנציה הרגשית כוללת את היכולות והמיומנויות שיש לאדם בכל הקשור לניהול עולמו הרגשי והבינאישי – עד כמה הוא מצליח להבין את עצמו ולנהל את היחסים עם סביבתו.

מודעות לרגשות, יכולת ביטוי רגשי, יכולת זיהוי רגשות האחר ובחירת תגובה מותאמת, יכולת התמודדות עם רגשות שליליים (מצבי לחץ, תסכול, כעס, עצב, אכזבה) ועוד.

תחום נוסף הקשור לאינטליגנציה הרגשית  ומתייחס לסל הכישורים והמיומנויות הקשורים לתחום החברתי וההתנהלות בתוך מערכות יחסים הוא ה"אינטליגנציה החברתית"  הכולל – תקשורת בינאישית , ניהול תגובות , התמודדות עם מצבים חברתיים לא נעימים, יכולת עבודה בקבוצה, פתרון בעיות ועוד.

 

 

ככל שרמת האינטליגנציה הרגשית והחברתית גבוהה, כך היא מאפשרת לנו התנהלות אישית טובה יותר, הצלחה בתחומי החיים השונים ותחושה של רווחה אישית.

למרות שכל ילד נולד עם רמה מסוימת של אינטליגנציה רגשית וחברתית , הבשורה בתחום הזה היא שמדובר ביכולות הניתנות לרכישה, לפיתוח ולאימון.

"סולי" – היא תכנית ששמה לה למטרה לסייע לילדים לפתח את האינטליגנציה הרגשית  ולמצות את הפוטנציאל הגלום בהם באמצעות רכישת מיומנויות חברתיות, העצמה אישית ופיתוח התקשורת הרגשית.

 

מיומנויות חברתיות

למה לילד שלי אין חברים? למה הילדה שלי רבה כל הזמן עם החברות שלה? למה הילד שלי מעורב באירועי אלימות שוב ושוב?

יצירת קשרים חברתיים, ניהול מערכות יחסים , פתרון בעיות וחילוקי דעות, שיתוף פעולה בקבוצה, התחשבות באחר, מודעות לרגשות האחר  ועוד רשימה ארוכה של כישורים הנדרשים בהתנהלות היומיומית של כל אחד מאתנו.

לכאורה מדובר בכישורים ויכולות שהיינו מצפים שיתפתחו באופן טבעי אצל הילדים, כי הרי אף אחד לא ממש לימד אותנו לעשות את זה. ובכל זאת, נראה כי עם השנים יותר ויותר ילדים זקוקים להנחיה, להדרכה וללימוד המיומנויות הללו בדיוק כמו לימוד מיומנויות קריאה וחשבון.

ההתנהלות החברתית של הילד ומידת הצלחתו להתנהל נכון בזירה החברתית, משפיעה על תחושת האושר שלו ועל התפתחותו האישית.

 

"סולי" מציעה להורים ולמחנכים שיטה קלה ופשוטה להדרכת הילדים ואימונם במיומנויות חברתיות ושיפור כישורי החיים שלהם באמצעות- המוצרים הייחודיים שלנו, הדרכות אישיות, קבוצות הורים והשתלמויות מקצועיות.

בנוסף "סולי" מציעה קבוצות למיומנויות חברתיות לילדים ומתבגרים שמאפשרות לילדים למידה ואימון בקבוצה קטנה. 

לא יודעים מה בדיוק אתם צריכים?   צרו אתנו קשר

מיומנויות חברתיות
העצמה אישית

העצמה אישית וחיזוק הדימוי העצמי

חיזוק הדימוי העצמי, הגברת הביטחון העצמי, תחושת מסוגלות, מודעות ליכולות האישיות

הם העוגן האישי להתנהלותנו בעולם.

ככל שנחשוב על עצמנו מחשבות טובות יותר, ככל שנאמין ביכולותינו, ככל שנחוש בטוחים בעצמנו, כך נעז להשמיע את קולנו, נעז להתנסות באתגרים חדשים ונצליח בחיים!

ככל שהעוגן הפנימי שלנו יהיה חזק יותר כך נרגיש טוב יותר עם עצמנו, תחושת האושר שלנו תגדל וכן, ההצלחות שלנו בתחומי החיים השונים.

רוצים לחזק את ילדיכם? רוצים להעניק להם את המתנה הכי משמעותית לחיים?

 

"סולי" מציעה לכם כלים לחיזוק והעצמה של ילדים (שעובדים אגב גם על מבוגרים...) באמצעות:

המדריך האקטיבי להורים -  

הדרכות הורים - 

קבוצות להעצמה אישית לילדים - 

השתלמויות מקצועיות - 

 

רוצים להתייעץ אתנו? – צרו קשר

תקשורת רגשית

פעמים רבות ילדים מתקשים לבטא את רגשותיהם ואת חוויותיהם האישיות היומיומיות ופוטרים את הוריהם במילים ריקות ("בסדר", "טוב", "סתם") שאינן מאפשרות להורים להיות שותפים למציאות הרגשית שלהם.

ילד שלא מצליח לתמלל ולבטא את רגשותיו, מחשבותיו או רצונותיו בצורה ברורה, פעמים רבות חש תסכול וחוסר אונים שעלולים להתבטא בהתפרצויות זעם, בעיות התנהגות ואף סימפטומים פיזיולוגיים (כמו :הרטבה, קשיי שינה, עצירות כרונית וכו')

"סולי" מציגה שפה חדשה, פשוטה וקלה לביטוי רגשות- "שפת הסוללות". באמצעות דמותו הכובשת של "סולי הסוללה", הופך העולם הרגשי של כל אחד מאתנו למוחשי וברור יותר.

"סולי" מאפשרת לילדים דרך קלה לשיתוף במצבם הרגשי, יוצרת שיח משפחתי חדש ומפתיע, מסייעת לחזק את הקשר בין הורים וילדים ומשפיעה על האווירה המשפחתית כולה.

 

רוצים לאמץ את "סולי" גם למשפחתכם? אנו ממליצים להתחיל עם הספר והבובה שלנו.

רוצים עוד מידע?  

תקשורת רגשית
bottom of page